Teknoloji

ABD Savunma Bakanı Austin, NATO toplantısı öncesinde Stoltenberg ile görüştü

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Pat RyderAustin’den yapılan açıklamaya göre Austin, bugün Brüksel’de yapılması beklenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı öncesinde dün Stoltenberg ile görüştü.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında dün düzenlenen toplantıda Ukrayna Savunma Temas Grubu ToplantısıSonuçları ve NATO’nun transatlantik güvenliğin sağlanmasında oynadığı kritik rolü değerlendiren ikili, bugün yapılacak Savunma Bakanları Toplantısı ve Temmuz ayında Washington’da yapılması beklenen NATO Zirvesi’nin önceliklerini de ele aldı.

ABD’nin NATO ittifakına tam desteğini yineleyen Austin, müttefiklerin savunma sanayiine yatırımlar da dahil olmak üzere kolektif caydırıcılık ve savunmanın güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

İkili, Müttefiklerin her türlü tehdidi caydırmak ve bunlara karşı savunma yapmak için gerekli tüm kaynakları sağlama kararlılığını tartıştı.

ABD Savunma Bakanı Austin’in mesane sorunu nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden 11 Şubat’ta taburcu edildiği bildirildi.

Açıklamada Austin’in kendini geliştirmeye ve görevlerini tam anlamıyla yerine getirmeye devam ettiği, doktorların tavsiyesi üzerine bir süre evden çalışacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu