Haber

AK Parti’den milletvekili adayı gösterilmeyen Bakan Koca: Arkadaşlarıma seçim çevrelerinde başarılar diliyorum

AK Parti’de YSK’ya sunulan milletvekili aday aday listesi açıklandı. Kabinedeki 17 bakandan, aralarında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da bulunduğu 15’i çeşitli illerde aday gösterildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liste dışı bırakıldı.

TALEP ETTİLER

Öte yandan liste açıklanmadan önce iki bakanın neden listeden çıkarıldığı konusunda bazı tartışmalar yaşandı. Ancak iki bakanın il ve sıralama ile ilgili herhangi bir taleplerinin olmadığı, AK Parti’de tamamen kendi talepleri doğrultusunda milletvekili adayı olarak gösterilmedikleri öğrenildi.

BAKAN KOCA’DAN DİKKATLİ PAYLAŞIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu’na sunduğu adayların isimlerinin açıklanmasının ardından Twitter’da dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

“TÜRKİYE’NİN YÜZYILINA MUTLU YÜRÜYÜŞLER”

Bakan Koca, “Türkiye’nin Asrın Vizyonunu gerçekleştirecek aday kadromuz açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde birlikte görev yaptığımız değerli bakan arkadaşlarıma seçim çevrelerinde başarılar diliyorum. Sayın Bakanımız ve tüm milletvekili aday arkadaşlarımla birlikte Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesi, Cumhur İttifakı’nın başarısı için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu