Haber

Almanya Başbakanı Scholz, Leopard tanklarının Ukrayna’ya teslimi hakkında yorum yapmadı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Leopard tanklarının Ukrayna’ya teslimatı hakkında yorumda bulunmadan, Berlin’in Kiev’i “gerektiği sürece” destekleyeceğine söz verdi.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) “Davos Gündemi 2023” haftasında konuşan Scholz, Rusya-Ukrayna savaşı ve ardından gelen güç kriziyle geçtiğimiz yılın her zamankinden daha zorlu geçtiğini belirtti.

Ülkesinin Rusya-Ukrayna savaşının tetiklediği elektrik krizini aşmak için hızla sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) terminalleri inşa ettiğini ve doğal gaz depolama tesislerini doldurduğunu anlatan Scholz, Almanya’daki enerji arzının bu kış için güvenli olduğunu vurguladı.

Scholz, “Almanya bürokratik değil esnek olabilir ve biz de hızlı olabiliriz.” dedi. dedim

Almanya’nın karbon nötr ekonomiye doğru dönüşümünün elektrik kriziyle birlikte yepyeni bir dinamik kazandığını belirten Scholz, hidrojenin ekonomide artan rolüne vurgu yaptı.

Ülkesinin geçen yıl Kiev’e 12 milyar avrodan fazla kaynak ayırdığını belirten Olaf Scholz, “Ukrayna’yı sadece maddi imkanlarla ve insani yardımla değil, çok sayıda silahla da destekliyoruz. Ukrayna da kendisini büyük bir başarı ve etkileyici bir şekilde savunuyor. cüret.” dedi.

Ukrayna’nın yeniden yapılanmasında özel sektörün önemli rol oynayacağına işaret eden Scholz, şirketlerin de Ukrayna’daki fırsatların farkında olduğunu ifade etti.

Leopard tanklarının Ukrayna’ya tedariki sorulduğunda Scholz, NATO’nun Rusya ile doğrudan bir çatışmadan kaçınmak istediğini söyleyerek teslimat hakkında yorum yapmadı. Scholz, Berlin’in Kiev’i “gerektiği sürece” destekleyeceğine söz verdi.

ABD’nin Enflasyon Azaltma Yasası (IRA) Avrupa’da tartışma konusu olmaya devam ederken, Scholz ticari korumacılığın rekabeti ve yeniliği engelleyerek iklim değişikliğinin hafifletilmesine olumsuz katkıda bulunduğunu söyledi.

Almanya, Leopard tanklarının Ukrayna’ya tesliminde önemli bir rol oynuyor

Almanya, Leopard tanklarının Ukrayna’ya tesliminde önemli bir rol oynuyor, çünkü Almanya’dan silah alan ülkelerin üçüncü bir ülkeye ihraç edebilmesi için Berlin hükümetinin onayı gerekiyor.

İngiltere’nin Batılı bir ülke olarak ilk kez Ukrayna’ya Challenger 2 tankları gönderme sözü vermesiyle, Leopard tanklarının Ukrayna’ya teslimi konusunda Berlin üzerindeki baskı artmıştı.

uluborlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu