Ekonomi

Apple Vision Pro: iPhone Creator için Daha Geniş Bir Yapay Zeka Planının Başlangıcı – Wedbush

Wedbush mali analistleri Çarşamba günü Apple’a ağırlık verdi (NASDAQ: AAPL ), Vision Pro’nun pazara güçlü bir giriş yaptığını bildirdi. Bunun, iPhone ile tanınan şirket için kapsamlı bir yapay zeka planının başlangıcı olduğuna inanıyorlar.

AAPL hisselerinin satın alınmasını öneren ve fiyat hedefini 250 dolar olarak belirleyen analistler, yaklaşık altı ay önce genel beklentinin Vision Pro’nun ilk satış rakamlarının 70.000 ile 80.000 adet arasında değişeceği yönünde olduğunu belirtmişti. Bunun nedeni, 3.500 $’lık yüksek perakende fiyatı ve yazılım geliştiricilere özel çekiciliğiydi.

“Geçen Cuma günü Apple web sitesindeki ön siparişlerin başlangıcına bakıldığında ve ilk verilere ve teslimat programlarına göre, hafta sonu boyunca yaklaşık 180.000 Vision Pro biriminin satın alındığı görülüyor, bu da Cupertino’da çok başarılı bir lansmana işaret ediyor.”

Wedbush, Apple’ın 2024’te yaklaşık 600.000 Vision Pro kulaklık dağıtacağını ve satacağını öngörüyor. Bu rakam, daha önceki tahmin olan 460.000 adede göre bir artışı temsil ediyor. Revizyon, mevcut satış eğilimine ve bu yeni cihaz için artan uygulama sayısına dayanmaktadır.

Analistler, “Bu Vision Pro için sadece bir başlangıç” diyor. Sektör görüşlerinin yaklaşan Vision Pro 2’nin önemli ölçüde indirimli bir fiyatla sunulacağını gösterdiğini belirtiyorlar. Ayrıca Vision Pro’nun gelecekteki modellerinin güneş gözlüklerine benzer gözlüklere benzeyeceğini ve şirketin 2025 mali yılı için ilk satış tahmininin 1 milyon adedi aşacağını da öngörüyorlar.

“Bizce Apple’ın nihai hedefi Vision Pro’nun gelecekte iPhone ve diğer Apple ürünleriyle birlikte çalışmasıdır. Sağlık, fitness, spor ve otonom teknolojiler gibi alanlarda tüketici yapay zeka uygulamalarında artış öngörüyoruz. ” yorumunu yaptı.

“Bazı pazar gözlemcileri Vision Pro’nun değerinin düşük olduğunu düşünse de biz buna kesinlikle katılmıyoruz. Bunun, Apple yönetiminin önümüzdeki yıllarda Cupertino ve ötesindeki sadık kullanıcı tabanına sunmayı planladığı daha geniş bir teknolojik vizyonun gerçek ilk aşamasını temsil ettiğine inanıyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla hazırlanmış, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu