Haber

Artvin’de kurban pazarında faaliyet yok

UĞUR İSTANBULU

Artvinli yetiştiriciler merkezde kurulan kurban pazarında yerlerini alırken, bayrama sayılı günler kaldığı halde faaliyet olmamasından şikayetçi oldular. Besici Öner Karaman, “İnsanlar kurban soruyor ama alamıyorlar. Ali Kıloğlu ise, “Şu anda gelen giden yok. Alan olursa 7 bin 500 lira kazandıracak” dedi.

Artvin Merkezde bir kurban pazarı kuruldu. Kurbanlarını satmak için pazara getiren üreticiler, bayrama az bir süre kalmasına rağmen alıcı olmamasından endişe duydu.

“BİZDEN ANKET ALMAK İÇİN GELENLER AZ ÜCRETTEN KONUŞUYOR”

Besici Ali Kıloğlu, “Şu anda kimse gelip gitmiyor, maaşını beğenmeyenler bizim maaşımız az diyorlar. 12 ay yediniz, bir ayda maaşınızı mağdura verin yoksa devlet” dedi. sana bir ayda maaş verdiler, bize ayda on iki aylık maaş verseler kurban için.Seyitler köyünden hayvan getirdim fiyatı 6 bin.500 ile 7 bin lira arası o Bize 7 bin 500 lira kazandıracak. Ben mülke para vermedim kendi hayvanımız var. Tarla yok ama varsa 7 bin 500 lira kazandıracak” diye konuştu.

“PAZARDA İŞİMİZ ZOR, VATANDAŞIN YARISI MAĞDUR OLMUYOR”

Damızlık Öner Karaman, “İnsanlar kurban istiyor ama alamıyorlar, satanların işi kolay değil, nasıl alsınlar. Hayvanlarımızı Bilbilan yaylasında otlatıyoruz ve tamamen doğal besleniyorlar. İşimiz zor ve vatandaşın yarısı fedakarlık alamıyor.”

Besici Hasan Yıldırım, “Hayvanlarımızı bekliyoruz, gelip soran oluyor tabi ama kurbana biraz daha zaman var, piyasa hala durgun, fiyatlar yüksek, milletin bütçesi yüksek” dedi. ayarlandı, hayırlı olsun. Bilbilan yaylasında biz de hayvanlarımızı otlatıyoruz, gördüğünüz gibi hayvanlarımız karnını doyurdu.” konuştu.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu