İş

Atakum Belediyesi çalışanlarına 2 bin 500 TL ek ödeme yapacak

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, kötüleşen ekonomik koşullar karşısında belediye çalışanlarının fiyatlarının uygun hale getirilmesi için çalışmalara başladı. Belediye ile DİSK Genel Sendikası arasında imzalanan ek protokolle personele kasım ayından itibaren geçerli olmak üzere 2 bin 500 TL ek ödeme yapılacak.

Ekonomik krizin etkileri yoğun bir şekilde hissedilirken, sosyal belediyecilikte değerli çalışmaların yürütüldüğü Atakum Belediyesi’nde işçi ücretleri 2 bin 500 TL artırıldı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci öncülüğünde başlatılan çalışmayla, artan enflasyon karşısında işçi ücretlerinin iyileştirilmesi amacıyla Belediye ile Genel İşçi Sendikası arasında ek protokol imzalandı. Başkan Deveci ile Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Genel İşçi Sendikası Samsun Şube Başkanı Mutlu Karabacak arasında imzalanan protokol kapsamında, takıma net 2 bin 500 bin lira ek ödeme yapılması kararlaştırıldı. Atakum İşçi Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi çalışanları ve personeli. Kasım ayından itibaren artan fiyatlar ödenmeye başlanacak.

“HER ZAMAN İŞÇİLERİN YANINDAYIZ”

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise olumlu gelişmeye ilişkin, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Belediye olarak her projeyi hayata geçireceğimizi, dayanışma kültürüyle çalışacağımızı söylemiştik. Şimdi dayanışma ve iş birliği zamanıdır” dedi. İşçi kardeşlerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Bu son derece önemli protokolün tüm işçi ve emekçilerimize olumlu yansıyarak hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

“GELİR KAYBINI TAZMİN ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Disk Genel İşçi Sendikası Samsun Şube Başkanı Keyifli Karabacak, ekonomik kriz nedeniyle alım gücünün önemli ölçüde düştüğünü belirterek, “Alım gücümüzdeki azalmayı ve gelir kaybını ek protokollerle telafi etmeye çalışıyoruz. Bu anlamda bu bir zorunluluktur. Atakum Belediyesi’nde çalışanlarımızın ücretlerinde böyle bir iyileştirme yapılması son derece önemli.” “Başkanımız Cemil Deveci’ye bu konudaki hassasiyeti ve Atakum’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. İşçi ve emekçi dostlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

haber-nusaybin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu