Haber

Autocross Yarışı nefes kesiciydi

ANKARA (İGFA) – Başkent Ankara, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde düzenlendi. “Pamir Yavuz Ozantürk Otokros Yarışı”için bir rezidansa ev sahipliği yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen otokros yarışına, ısınma yarışlarının ardından 4 kategoride 17 sporcu katıldı. Ralli pilotları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Bolu’da düzenlenecek “yüz. “Yıl Rallisi”Kendilerini önceden denemek için değerli bir fırsata sahip oldular.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Bala’nın Beynam bölgesinde hazırladığı ve şiddetli virajlardan oluşan 1,2 kilometrelik parkurda pilotların hem rakiplerine hem de zamana karşı çabaları nefesleri kesti.

ANOK Lideri Sinan Çetin, parkurun Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yaklaşık 3 ay süren yoğun çalışmanın ardından hazırlandığını belirtti. “Başkan Mansur’un bize verdiği destekle Türkiye şampiyonluğunu Ankara’ya getirmek ve spor turizmini artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sporcularımız pistimizin çizimlerini ve yapısını çok beğendiler. geçen yıl burada düzenlenen EnduroGP ve ATV GP şampiyonalarında da 2022 yılının en iyi pisti seçildi. Desteklerinden dolayı Mansur Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.söz konusu.

Türkiye Kadınlar Ralli Şampiyonu, Milli Rallici Burcu Çetinkaya Bu parça muhteşem, gerçekten keyifli. Bugün burada düzenlenen ilk yarış ama eminim ki daha birçok harika yarış olacak. Bunun bu sporla tanışmak isteyen genç sporcular için harika bir kapı olacağını düşünüyorum. Bu organizasyon ve özellikle bu parkur için hem Mansur Belediye Başkanımıza, hem Ankara Büyükşehir Belediyesine, hem de Ankara Otomobil Sporları Kulübüne çok teşekkür ederiz” dedi.dedi.

Bu yıl vefat eden Ankara ralli pilotu Pamir Yavuz Ozantürk anısına düzenlenen otokros yarışının 1. kategorisini Fiat Palio’su ile Kubilay Ersin Türkmen, 2. kategorisini Peugeot 106 ile Sinan Yardimedici, 3. kategoriyi kazandı. Berkay Erdoğan Fiat Egea ile, 4. kategoriyi ise Okan Tanrıverdi Mitsubishi Lancer Evo ile kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu