İş

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS)

Hektaş’ın 2023 yılı 12 aylık konsolide net zararı 878.239.047 TL oldu. (2022/12 aylık: 1.166.523.784 TL)

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR)

İzdemir Enerji, Anayasa Mahkemesinin ÇED raporunda yer alan atık yönetimi hususu kapsamında yeniden yargılama yapılmasına karar verdiğini ve mevcut durumda şirketin ÇED olumlu kararının yürürlükte olduğu, tesisin rutin faaliyetleri devam ettiğini bildirdi.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER)

Ülker Bisküvi, Uluslararası Finans Kurumu (International Finance Corporation – “IFC”) ile 2 yıl vadeli 75 milyon euro tutarında kredi kullanmak üzere sözleşme imzaladı. Söz konusu kredi; sürdürülebilirlik yatırımları ve büyümeye yönelik işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanında kullanılacak.

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR)

Europower, bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik’in (GESAN) dolaylı bağlı ortaklığı olan Europower World Enerji’nin Yüksek Gerilim Güç Transformatörü üretim faaliyetini üstlenmesine karar verdiğini duyurdu.

Şirket, başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere yurt dışı pazarlar ve yurt içi pazara satışı yapılacak YG güç transformatörlerinden tam 1 yılda en az 200.000.000 dolar hasılat elde edilmesi öngörmekte.

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM)

Türk Telekom, Sinosure sigortası kapsamında, Bank of China ve The Export-Import Bank of China ile 200 milyon euro tutarında uzun vadeli bir kredi anlaşması imzaladı.

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LMKDC)

Limak Doğu Anadolu Çimento, Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den devralınan Ergani Çimento Fabrikası’ndaki ön ısıtıcı kule modifikasyonu yatırımına yönelik T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Yatırım Teşvik Belgesi aldı. Şirket, yatırım teşviki kapsamında KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, faiz ve vergi desteği unsurlarından yararlanılacak.

ERSU Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş. (ERSU)

Ersu Gıda, Niğde’nin Merkez İlçesinde 38.057,91 m2 arazi ve binaların pazarlık usulü ile toplam 120.000.000 TL bedel ile nakden ve peşin olarak Hüseyin Durak’a satıldığını duyurdu.

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (VKGYO)

Vakıf GYO, portföyünde bulunan Cubes Ankara Projesinde Otel nitelikli B1-404 numaralı ve Çok Amaçlı Salon nitelikli B2-30 numaralı, toplam 8.801,75 m²’lik bağımsız bölümlerin Shell (LON:RDSa)&Core olarak satışı için Totem İş Güvenliği Ekipmanları İnşaat’a ekspertiz bedelinin üzerinde olmak üzere, toplam 628.075.000 TL + KDV bedel ile vadeli olarak satışını gerçekleştirdi.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. (SISE)

Şişe Cam, toplamda 30.000.000.000 TL’ye kadar yurtiçinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya satış ve tahsisli satış yöntemleriyle borçlanma aracı ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kuruluna başvuruda bulundu.

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş. (AZTEK)

Aztek Teknoloji, 4.000.000.000 TL’ye kadar nominal değerde borçlanma araçlarının halka arz edilmeksizin (tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcıya) 1 yıllık dönem içerisinde yurt içinde, bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, kupon ödemeli veya ödemesiz satışı suretiyle ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul ve diğer ilgili tüm merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına karar verdi.

VBTS kapsamında tedbir getirilen hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AGROT, ODINE ve VRGYO payları, bugün seans başından 30/04/2024 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu