Haber

Cumhuriyetin 100. Yılında Muhittin Böcek’ten Gençlere Hediye

antalyaGeçtiğimiz dönemin yarım kalan projelerinden biri olan 100. Yıl Sedir Spor Kompleks, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in söz verdiği gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tamamlanarak hizmete açıldı. Başkan Böcek, “Sedir Spor Kompleksi Cumhuriyetimizin 100. Yılında geleceğin yıldız sporcularını ağırlayacak.”

antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan 100. Yıl Spor Kompleksi hizmete açıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yarım kalan projelerden Sedir Spor Kompleksi’ni Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gençlerin beğenisine sunacaklarının sözünü verdi. Başkan Böcek sözünü tuttu ve toplam 160 milyon liraya mal olan projeyi tamamladı. spor kompleksi tamamlayarak gençlerin ve sporcuların hizmetine sunduk. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 100. Yıl Sedir Spor Kompleksini ziyaret ederek sporcularla bir araya geldi. Lider Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Karabulut ve yönetimiyle birlikte, Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Kadın Basketbol Grubu, Güreş Takımı ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın çalışmalarını salonda izledi.

HAVA ATIŞI YAPTI

Başkan Böcek, basketbol salonunda Toroslar Kadın Basketbol Takımı’nın yıldızı Kelsey Bone ile Antalya Büyükşehir Spor Kulübü’nün genç oyuncusu arasında temsili hava atışı yaptı. Orta sahadan basketbol atış yarışını izledi. Lider Böcek, etkinlikte bedensel engelli basketbolcularla sohbet etti.

GÜREŞÇİLERLE BULUŞTU

Güreş salonunda Büyükşehir Belediyespor Başpehlivanları ile bir araya gelen Lider Böcek, salonda antrenman yapan çocuklar ve genç sporcularla keyifli dakikalar geçirdi. Pehlivanlar, yeni salonlarının mükemmel olduğunu belirterek, Lider Böcek’e teşekkür etti. Başkan Böcek, minderde güreşçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

GELECEĞİN YILDIZLARINI YÜKSELTECEĞİZ

Başkan Böcek, 100. Yıl Sedir Spor Kompleksi’nin geleceğin yıldız sporcularını yetiştireceğini ve Cumhuriyetin 100. yılında gençleri ağırlayacağını söyledi. Atıl kalan projeyi gençlere ve spora kazandırmak için çaba harcadığını belirten Başkan Böcek, “Biz de buna göre ayaklarımızı uzattık. Para biriktirdik ve burayı bitirme şansımız oldu. Bugün Sedir 100. Yıl Spor Kompleksi’nin açılışını yapıyoruz. Ancak resmi açılışı önümüzdeki günlerde olacak. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. “Antalya’ya, gençlerimize ve spor camiamıza hayırlı olsun” dedi.

“MUHTEŞEM BİR TESİS”

Antalya Toroslar Basketbol Kulübü Antrenörü Selen Erdem ise, “Bu güzel şehre böylesine güzel bir spor kompleksi kazandırdığı için liderimize teşekkür ediyoruz. Spor salonu bir şehrin kalkınması, çocukların oynaması ve antrenman yapması için çok değerli. Muhteşem bir tesis. İnşallah burada çok güzel maçlar kazanıp Antalya’ya döneriz” diye konuştu. “Bu başarıları milletimize sunuyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Güreş Koordinatörü Hasan Aydın da şöyle konuştu:

“Antalya güreşi adına Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Antalya’nın ilk ve tek minderini güreş salonumuza kazandırdı. Üç bantlı bir salon, burada milli turnuvalar yapılabiliyor. Milli takımlar da kamp yapıyor.”

SEDİR MAHALLESİ SPOR KOMPLEKSİ

2 bloktan oluşan 100. Yıl Sedir Spor Kompleksi’nin kapalı spor salonu bölümünde, uluslararası maç standartlarına uygun, 2 takımın maç yapabileceği 1435 metrekare alana sahip 896 kişi seyirci kapasiteli basketbol sahası bulunmaktadır. Aynı anda tren, 3 bantlı ve 620 metrekare alana sahip güreş salonu, 6 adet fitness salonu, fuaye, antrenör, hakem, soyunma odası, toplantı odaları, ofisler, kafeterya ve mescit bulunmaktadır. ​907 metrekare. Kompleks içerisinde yer alan Çocuk Kulübü’nde 5 derslik, 120 öğrenci kapasiteli kreş, uyku odası, yemekhane ve mutfak bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Hizmet Binasında 9 adet idari ofis, toplantı odaları, mutfak, yemekhane, sinevizyon odası, depo ve mescitler bulunmaktadır.

Kaynak: ANKA / Spor

haber-konak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu