Ekonomi

CW Enerji, Antalya’da bir fabrikanın çatısına güneş enerjisi santraliyle kapladı

Güneş paneli üreticisi CW Güç, Antalya’da bir fabrikanın çatısına güneş gücü santrali (GES) kurulumunu gerçekleştirerek fabrikanın güç gereksinimini güneşten sağlamasına katkıda bulundu.

CW Güç Üst Yöneticisi Volkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, bugüne kadar birçok yatırımcıyı güneş güç sistemleri ile tanıştırdıklarını belirtti.

GES yatırımcılarına işin her basamağında kaliteli hizmet sağlamak ismine alanında uzman bir takım ile çalıştıklarını söz eden Yılmaz, ” Türkiye’nin dört bir noktasına güneş enerji santrali uygulamalarında bulunarak firmaların ihtiyacı olan elektriği kendilerinin üretmesine katkıda bulunuyoruz. Yerli ve milli bir Türk markası olarak ülkemizde tercih edilen lider güneş paneli üreticisiyiz.” tabirini kullandı.

Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde faaliyet gösteren firmalar, kurdukları güneş güç panelleri ile sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunduklarını kaydeden Yılmaz, bu sayede CW Güç olarak dünya için epey kıymetli hale gelen pak güç dönüşümüne katkı sağlamış olduklarının ve bununla gurur duyduklarının belirtti.

Daha fazla firmanın çatısını GES ile donatma ve gelecek jenerasyonlara daha sağlıklı ve pak bir etraf bırakma amacıyla çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizen Yılmaz, şunları aktardı:

“Antalya’da bir firmanın daha çatısına güneş güç santrali kurulumunu tamamladık. Fabrikanın çatısına 4395,3 kWp gücünde güneş güç santrali kurduk. Elde edilen yeşil güç sayesinde firma yılda yaklaşık 2.818.722 kilogram karbon salınımının önüne geçiyor ve yılda 426 ağacın kurtarılmasına katkıda bulunuyor. Hem pak hem de kesintisiz güç elde etmek için güneş gücü büyük avantaja sahip. Bu avantajdan daha fazla firmanın yararlanması için çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu