Haber

Elazığ’da Operasyon: 8 Kişi Yakalandı

Elazığ’da polis gruplarının gerçekleştirdiği operasyonlarda kesin hapis cezası bulunan 8 kişi yakalandı.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Kamu Düzeni Şube Müdürlükleri, genel güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması, suça ilişkin unsurların tespiti ve emniyete götürülmesi amacıyla çalışma gerçekleştirdi. şüpheli kişileri yakalamak. 5 kişinin üstlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca ve 16 adet tabanca fişeği, 2 adet pompalı tüfek ve 6 adet tüfek fişeği, 5,07 gram metamfetamin, 1 ölçü esrar ve 1 adet kullanma cihazı ele geçirildi.

Tırın yan bölmesine kurdukları depoda 750 litre kaçak akaryakıt tespit edildi.

Habur Sınır Kapısı’ndan Elazığ’a giren tırda yapılan aramada, tırın yan bölmesine yerleştirilen ilave 2 tank ve 3 bidonda 750 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Şüpheliler ve suç unsuruyla ilgili adli süreç başlatıldı.

Ayrıca devam eden çalışmalarda 1 kişiye cinsel istismar ve hükümlü firar etme suçundan 5 yıl, 1 kişiye görevi yapmaya direnme suçundan 4 yıl, 1 kişiye ise ağır hapis cezası verildi. Kasten yaralama suçundan 3 yıl, 3 kişiye ise hırsızlık suçundan 3 yıl hapis cezası verildi. 1 yıl 3 ay 1 yıl hapis cezasına çarptırılan 3 kişi, tehditten 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan 2 kişi, 8 kişi ve 1 kişi olmak üzere toplam 9 kişi gözaltına alındı. uyuşturucu ticareti için. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri yetkililer tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu