Haber

EMİNE ERDOĞAN, BM HABİTAT İcra Direktörü ŞERİF İLE GÖRÜŞÜYOR

Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif ile bir araya geldi.

Emine Erdoğan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından geçmiş olsun dilekleri için Türkiye’ye gelen Şerif’i Huber Köşkü’nde kabul etti.

BM Habitat İcra Direktörü Şerif, depremden etkilenen Türkiye halkıyla dayanışma için burada olduğunu belirterek, “Ben şahsen buradayım, hem depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı, ve depremde hayatını kaybedenlere taziyelerimi sunmak için ve aslında BM Habitat olarak bizden bir grup zaten burada ama başka ne için takviye yapabiliriz dedi.

Emine Erdoğan, Şerif’e BM’de tüm dünyaya yardım daveti yaptığı için teşekkür etti. Sharif, BM Habitat olarak deprem bölgesinde çalışan ekiplerinin bulunduğunu ve bölgenin imar ve imar çalışmalarına destek vermeye hazır olduklarını vurguladı. Şerif, deprem enkazının toplanması konusunda da desteğe açık olduklarını belirtti.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in geçmiş olsun dileklerini ileten Şerif, Emine Erdoğan’ı 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü etkinlikleri ve 5-8 Haziran tarihlerinde Kenya’nın Nairobi kentinde yapılacak BM-Habitat Genel Kurulu için New York’a gönderdi. açılış konuşmacısı olarak davet edildi.

Toplantıda Sıfır Atık Danışma Kurulu ile ilgili gelişmeleri de aktaran Şerif, Sıfır Atık uygulamalarının başta Türk devletleri ve Arap ülkeleri olmak üzere uluslararası arenada yaygınlaştırılmasında Emine Erdoğan’ın liderliğini önerdi. Emine Erdoğan ve BM Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif yarın konteyner kent Gaziantep’teki depremzedeleri ziyaret edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu