Haber

Eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar oy kullandı

Eşi ve iki oğlu öldürüldü, Şanlıurfa Adliye önünde “Adalet Nöbeti” başlatan Emine Şenyaşar ve oğlu Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ferit Şenyaşar oy kullandı. Ferit Şenyaşar, “Demokratik bir gelecek ve adalet için değişime oy verdik. Hiçbir makam ve mevki insan hayatından değerli değildir.”

14 Haziran 2018’de Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız oyÇalışmaları sırasında milletvekilinin koruması olan ağabeyi Mehmet Şah Yıldız ile hastaneye kaldırılan Esvet Şenyaşar ile iki oğlu Celal ve Adil Şenyaşar hayatını kaybetti, olaylarda 8 kişi yaralandı. Şenyaşar ailesinin işlettiği dükkana girmesiyle başlayan tartışma, silahlı çatışmaya dönüştü.

Eşini ve iki çocuğunu kaybeden Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile Şanlıurfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni başlattı.

Suruç ilçesindeki Fethi Şimşek Kız Anadolu Lisesi’nde Emine Şenyaşar ve Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ferit Şenyaşar oylarını kullandı.

Annesiyle birlikte oy kullandığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Ferit Şenyaşar, “Demokratik bir gelecek ve adalet için değişime oy verdik. Hiçbir makam ve mevki insan hayatından değerli değildir. Demokratik bir seçim olmasını diliyoruz. “

KILIÇDAROĞLU ZİYARET ETTİ

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Adliyesi önünde Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ı ziyaret etti.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu