Ekonomi

Esnaf kredilerinde yeni düzenleme

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Keşan Esnaf Esnaf Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Serhad Sezen, yeni sistemdeki kredi limitlerinin meslek kümelerinde belirlenen NACE kodlarına göre farklılık gösterdiğini belirtti.

Önder Sezen, kooperatiflerden kredi kullanmak isteyen esnaf ve sanatkarların, vergi açılışı ve esnaf odasının tescil tarihinden itibaren en az 6 ay geçmiş olması kuralının arandığını, ayrıca araç ruhsatı talep edilmesi gerektiğini belirtti. Taşımacılık bölümünde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlardan SRC belgesi ve sürücü belgesi.

Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi güvencesiyle Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerin geri ödemelerinin devam ettiğinin altını çizen Önder Sezen, Kefalet Kooperatifi aracılığıyla çekilen kredilerin geri dönüşünde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığının altını çizerek, “İşte buradayız. Geri dönüşlerde asla sorun yok. Aksine bu yıl geri dönüşümde sorun yok. Yılın en yüksek dönemini yaşıyoruz. Ancak bu kredi limitlerindeki düşüşün uzun sürmeyeceğini ve yakın zamanda eski haline dönmesini bekliyoruz” dedi.

karayazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu