Haber

Gölcük Ulaşlı Yalı Mahallesi alt geçitle bağlanacak

Büyükşehir, Gölcük Ulaşlı’da D-130 karayolu ile ikiye ayrılan Yalı mahallesinin güney ve kuzey kesimlerini alt geçitle birbirine bağlayacak.

D-130 Karayolu Gölcük Ulaşlı kavşağında yer alan Yalı Mahallesi sakinleri, karayolunun mahalleyi ikiye böldüğü için yıllardır çile çekiyor. Yalı Mahallesi’nde yaşayanların düşüncelerini Büyükşehir Belediyesi’ne iletmesiyle sorunun çözümü için adım atıldı. D-130 Karayolu ile ikiye ayrılan Yalı Mahallesi’nin güneyi ve kuzeyi alt geçitle birbirine bağlanacak. Büyükşehir Belediyesi’nin alt geçit için açtığı ihaleye 3 firma katıldı.

DEVAM EDEN İHALE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların şehir genelinde ulaşımını kolaylaştırmak adına yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Gölcük Ulaşlı Yalı Mahallesi’ni ikiye bölerek mahallenin güneyi ile kuzeyini birbirine bağlayan D-130 Karayolu’nun altına yayalar için alt geçit yapılacak. Büyükşehir ana hizmet binası ihale salonunda gerçekleştirilen alt geçit imalat ihalesine 3 firma teklif verdi.

İŞLER 180 GÜNDE BİTİRİLECEK

Gölcük Belediyesi tarafından hazırlanan alt geçit projesinin imalatını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üstlenecek. İhalede en düşük teklifi MDY Yol İnşaat verdi. İhalede verilen teklifler komisyon tarafından fiyatlandırılacaktır. İhaleyi kazanan firma işini 180 takvim gününde bitirecek.

6 METRE GENİŞLİK 4 METRE YÜKSEKLİK

Proje kapsamında D-130 Karayolunun Ulaşlı sahili (kuzey) ile güney kesimini birbirine bağlayacak 4.70 metre yüksekliğinde, 6 metre genişliğinde, 29 metre uzunluğunda yaya alt geçidi yapılacaktır. İşler kapsamında 2.850 m3 kazık, 1140 ton asfalt, 910 m3 c30 hazır beton, 200 ton nervürlü donatı, 52 adet 80 cm çapında ve 22 metre uzunluğunda fore kazık firma tarafından kullanılacaktır. çalışma alanında.

TEKLİFLER

MDY Yol Yapımı 18 milyon 718 bin TL

Kaya Erdem 19 milyon 993 bin TL

İvme Mühendislik 21 milyon 571 bin 505 TL

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu