Haber

İHH İnsani Yardım Vakfı Konvoylarla İncirlik Üssü’ne Hareket Etti

İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla konvoylarla İstanbul’dan Adana İncirlik Üssü’ne hareket etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı üyeleri ve vatandaşlar, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sabah saatlerinde Başakşehir Atatürk Olimpiyat Stadı önünde toplanarak Adana’daki İncirlik Üssü’ne gitti. Amerikalı aktivist ve emekli ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Ann Wright da konvoya katılanlara takviye yapmak üzere bölgeye geldi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, stadyum önünde toplanan kalabalığa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından 250 araç konvoy halinde Adana’daki İncirlik üssüne gitmek üzere yola çıktı.

“DÜNYADAKİ 800 AMERİKAN ÜSSÜNE KARŞI HAREKETE GEÇİYORUZ”

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ise, “Artık birçok kişi İncirlik’e neden bu eylemi yaptığınızı soruyor. Aslında biz İncirlik’e yönelik bir eylem yapmıyoruz. O kadar da küçük düşünmüyoruz. bu kadar basit. Biz dünyadaki 800 Amerikan üssüne karşıyız.” Protesto ediyoruz. Bu üslerde 160 bin asker bulunuyor. Bu üsler dünyayı sömürmek ve Amerika’nın emperyal gücünü hissettirmek için var. Aslında biz bu eylemi halkların kardeşliği için yapıyoruz. Dünya halkları şu anda Siyonizmin ve emperyalizmin kölesidir. Sadece Filistin toprakları işgal edilmiş topraklar diyoruz ama Amerika da işgal altında. Avrupa da işgal ediliyor. Dünyada en fazla Amerikan üssünün bulunduğu yer Avrupa’dır. Yanılmıyorsam sadece Almanya’da 20’ye yakın var bunlardan. Yani Almanya’nın eli kolu bağlı. Almanya’nın eli kolu bağlı. özgürleştirin, Fransa’yı özgürleştirin, İngiltere’yi özgürleştirin, bildiğim kadarıyla İtalya’da 16 tane olmalı. İtalya’da ne yapıyorsun? Onları özgürleştirmek için bu hareketi başlattık. Dünya insanları, birlikte hareket ediyoruz. Halkların kardeşliği, edebiyatımızda Peygamberimizin salih halkının ittifakıdır. Peygamberlik gelmeden önce kurulan böyle bir oluşumun içinde yer alıyordu. “Zalimlere karşı hakları gasp edilenlerin yanında yer aldılar, hatta gidip malı gasp edilenlerin elinden o malları aldılar” dedi.

“NETANYAHU 3. DÜNYA SAVAŞINI BAŞLATMAK İSTİYOR”

Başkan Yıldırım daha sonra şunları söyledi: “Gayrimüslimlerle yapılan bu ittifak konusunda bugün yine böyle bir ittifaka katılırdım. Dolayısıyla bu hareket sadece Müslümanların hareketi değil. Burada Hıristiyanlar da var, Yahudiler de var, onlara da sesleniyorum. yani şu anda Netanyahu aslında ikinci. Hitler görevini üstlendi. Netanyahu ne yapıyor? Öldürüyor ve nefreti artırıyor. Aslında Hitler’in hizmetkarı olarak bir görev yapıyor. Bunu ona Amerika söyledi. Ve aslında o da öyle. Amerika’nın verdiği görevi yerine getiren Netanyahu, tıpkı Hitler gibi 3. Dünya Savaşı’nı başlatmak istiyor ve dünyadaki Yahudileri katletmek, geri kalanını da kendi yöntemleriyle temizleyecekleri İsrail ve Gazze’ye yerleştirmek istiyorlar. Dünya Yahudileri bu oyunu görmeli. Dünya Yahudileri şunu bilmeli: Netanyahu Hitler gibi Yahudilere karşı nefretini artırıyor. Dünyayı kan ve gözyaşına boğmak isteyen işte budur. “Halkları birleştirmek istiyoruz.” 800 Amerikan üssünün gerçek yüzünü ve gerçek niyetlerini ortaya koyarak, dünya halkları aracılığıyla Amerika’ya karşı tavır almaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu