Yaşam

İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası ile İzmirliler 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşadı.

İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, Bornova Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri ile bayram sevincini doyasıya yaşattı. Bornova Belediyesi’nin desteğiyle 47 çocuğun sahne aldığı konserde 15 klasik müzik eseri seslendirildi.

Hayalleri için heyecanlanan bir toplumda yaşama hedefiyle faaliyetlerine devam eden Cevdet İnci Eğitim Vakfı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ilk kez İzmirlilere bayram coşkusu yaşattı. Cumhuriyet’in 100. yılında İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası’nın verdiği konserle kutlanıyor. Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu’nda şef Tolga Akın yönetiminde halk konseri veren orkestra büyük ilgi gördü. Bornova Belediyesi’nin desteğiyle 47 çocuğun sahne aldığı konserde 15 klasik müzik eseri seslendirildi.

Aralarına yeni katılan elliden fazla öğrencinin eşlik ettiği Hayat Bayram Olsa ve İzmir Marşı ile konseri kapatan İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, izleyicilere coşkulu bir konser deneyimi yaşatarak, çocukların nasıl kaynak olabileceğini bir kez daha gösterdi. eğitim ve sanatta fırsat eşitliği tanındığında yetişkinler için ilham kaynağıdır. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, eşi Ufuk İduğ ile katıldı.

Gençlere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğu.

Açılış konuşmasında gençlerden özür diledi İnci Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Ece Elbirlik Ürkmez, “8 yıldır orkestramızda çocuklarla birlikteyiz. Artık gençliğe adım attılar. Orkestramıza Çocuk ve Gençlik Orkestrası demeye başladık. Yeni isimlerle birlikte 100 çocuğumuz ve gencimizle sahne almaya devam edeceğiz. Gençlerimize emekleri için teşekkür ederken, bizzat özür diliyorum. Ne yazık ki onlara yaşam kuralları her geçen gün daha da zorlaşan bir dünya bırakıyoruz. Gençlerin bizim kuşağa göre daha meraklı, hoşgörülü, sorgulayan, çalışkan ve özgür düşünen bireyler olmaları gerekiyor. Vakıf olarak bu yönlerden onlara destek olmaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu