Haber

İyi Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Mülteciler Genel Görüşmesi İsteyecek

GÜZEL Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, önümüzdeki hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sığınmacılarla ilgili genel kurul yapılmasını isteyeceklerini açıkladı. Zorlu, “Gelin, milletimizin iradesi ve iradesiyle birlikte bu işi halledelim. TBMM’ni bu konuda öncülük yapmaya ve incelemeye davet ediyoruz” dedi.

Kürşad Zorlu bugün yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti’nin önümüzdeki hafta TBMM’ye sığınmacılarla ilgili genel kurul talebinde bulunacağını duyurdu. Zorlu’nun açıklaması şu şekilde:

“PARLAMENTOYU BU SORUNU ÇÖZMEYE VE ÖNCÜ OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

“Cumhurbaşkanımız Sayın Meral Akşener dünkü kümelenme konuşmasında mülteci sorununa ilişkin kapsamlı değerlendirmesini milletimizle paylaşmıştı. Çünkü yaşadığımız deprem felaketi ve ardından gelen ağır tablo, afet yönetimi kapsamında ve sonrası- afet çabaları, bu sorunu hızlı ve aktif bir şekilde çözmemiz gerekiyor. .

İYİ Parti belli oldu. Telaşımız ve davetimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin iç huzuru ve demografik yaşam alanı içindir. Başkanımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni son tahlil için toplantıya çağıracağını açıklamasının ardından Meclis Grubumuz önümüzdeki hafta TBMM’de genel toplantı talebinde bulunacak. Gelin milletimizin iradesine ve iradesine hep birlikte sahip çıkalım. TBMM’yi bu konuda öncülük etmeye ve incelemeye davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu