Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden afet bölgesine personel desteği 71 kişilik ilk ekip yola çıktı

ESHOT, İZFAŞ, İZELMAN ve Emniyet çalışanlarından oluşan 71 kişilik teknik heyet, depremin yaralarını sarmak için yola çıktı. Ekip, Hatay’da İzmir Büyükşehir Belediyesi Uyum Merkezi’nin kurulmasında görev alacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için bin işçiyle afet bölgesine gideceğini açıklamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi teknik görevlisi yola çıktı. İlk etapta ESHOT Genel Müdürlüğü’nden 38, Emniyet Müdürlüğü’nden 22, İZELMAN A.Ş.’den 9 olmak üzere toplam 71 işçi görev yaptı. İZFAŞ Genel Müdürlüğü’nden 2 ve Hatay’daki uyum merkezine taşındı.

ESHOT Gediz Atölyesinden yola çıktılar
ESHOT Gediz Atölyesi’nden yola çıkan grup, erzak ve teknik malzeme yüklü kamyon, otobüs, seyyar tamir araçları ve polis araçlarıyla Hatay’a ulaşacak. ESHOT teknik personeli, lojistik ve teknik takviye, çadır delegasyonu, konteyner imalatı, bakım ve onarımını sağlamak üzere afet bölgesinde faaliyet gösterecek. İZFAŞ ve İZELMAN çalışanları, merkezde saha uyumunu sağlayacak ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında görev alacak.

Güvenlikle ortak güvenlik hizmeti
Afet bölgesindeki çadırkentlerin ve depremzedelerin güvenliği için bölgeye gidecek olan İzmir Polisi, güvenlik güçleriyle koordineli olarak bölgede güvenlik hizmeti verecek. Zabıta Müdürlüğü, İzmir depreminde çadırları birkaç saatte hazırlayan deneyimli ekibini afetin ilk gününde deprem bölgesine göndermişti. Grup; Daha önce TSK’da görev yapmış, zor şartlara ve arazi kurallarına hakim, lisan (İngilizce, Kürtçe, Arapça) bilen, arama kurtarma eğitimi almış işçilerden oluşmaktadır. Son polislerle birlikte bölgede görev yapacak İzmir polislerinin sayısı 31 olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu