Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘vizyon’ yanıtı: 3 Aralık’ta gelsin, benim konuşmamı dinlesin

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin haftalık grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefet önderlerine yönelik söylediği “Gelin vizyonlarımızı yarıştıralım, projelerimizi kapıştıralım” sözlerine cevap verdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu’na, “Erdoğan’ın borsa ve kara para eleştirilerinize yönelik bazı ithamları oldu, ‘sefil’, ‘zavallı’, ‘namert’, ‘haysiyet fukarası’ dedi. Bir de 3 Aralık’a randevu vermiştiniz, vizyon projenizle ilgili… Erdoğan, ‘Bu zatın ilk kez bir vizyon açıklamaya hazırladığını ilan etmesinden memnuniyet duyduk. Bizim asıl tartılmak istediğimiz kantar işte burası. Muhalefetle böyle yarışmak isteriz’ dedi, ne demek istersiniz?” diye soruldu.

Kılıçdaroğlu ise, “Böyle boş konuşmaya bırakın devam etsin. Kendisine bir çağrım var, 3 Aralık’ta gelsin, benim konuşmamı dinlesin. Vizyon nedir kendisine öğreteceğim. Bundan hiç kimsenin tasası olmasın, Erdoğan’ın da kaygısı olmasın. Erdoğan’ın ufku nasıl aşılırmış ben vizyon konuşmasında göstereceğim” diye konuştu.

ERDOĞAN ‘PROJELERLE GELİN, CANIMIZI YİYİN’ DEMİŞTİ

Erdoğan bugünkü konuşmasında, “Madem ki bu zat her şeye karşın ülkenin en büyük ikinci partisinin başındadır umudumuzu tümden kaybetmek de istemiyoruz. Hakikaten bu zatın siyasi hayatında birinci sefer bir vizyon açıklamaya hazırlandığını ilan etmesinden memnuniyet duyduk. Bizim asıl yarışmak istediğimiz alan asıl güreşmek istediğimiz minder asıl tartılmak istediğimiz kantar işte burasıdır. Biz muhalefet ile polemik siyasetine değil eser ve hizmet siyasetinde yarışmak istiyoruz. Biz muhalefet ile mesaimizi daima onların palavralarına karşılık vererek değil, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun gibisi uğraşlarını konuşarak yürütmek istiyoruz. Bize ülkenin ve milletin hayrına programlarla, projelerle, tezlerle gelin canımızı yiyin” sözlerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu