Haber

Konya’da Lise Öğrencisi Cinsel İstismara Uğradı

KONYA’da ‘Sizi MİT’e subay olarak götüreceğiz’ diyerek kandırılıp cinsel istismara uğrayan lise öğrencisi GA (17) ile ilgili soruşturmada, GA ve kendisini ‘ diye tanıtan elektrikçi Ahmet Mandal (35) tutuklandı. ‘MİT mensubu’, dini inançları verildi. Düğünün müdürü Harun Avcu (56) ek savunmasında, “Okul müdürü olmamı sağlayan Asuman Sahar Koleri’ye okul müdürü olmamda yardımcı olan Koleri’ye teşekkür borcumu ödemek için. sen imam hatip mezunusun dedi. Onlarla evlenelim. Dua edin.” Ben de onun için dua ettim” dedi.

Lise müdürü Harun Avcı, GA isimli son sınıf öğrencisi GA’yı “Seni MİT’e subay olarak alacağız” diyerek kandırarak evli ve üç çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, iddiaya göre; GA’ya günlerce cinsel tacizde bulundu. GA’nın durumu anlattığı ailesi şikayetçi oldu. Kendisini ‘MİT üyesi’ olarak tanıtan elektrikçi Ahmet Mandal, ‘çocuklara cinsel istismar’dan gözaltına alınarak tutuklandı. Aynı okulda okuyan KK isimli kız öğrenci de Mandal’ın kendisini taciz ettiğini belirterek şikayetçi oldu. KK ifadesinde, “Ahmet Mandal, ‘Seni MİT’e götüreceğiz’ diyerek benimle yakın ilişki kurdu. ‘Seni seviyorum’ diyerek bana sarılıp öptü.” Soruşturma kapsamında, GA ile Mandal’ın dini nikah kıydığı okulun müdürü Asuman Sahar Koleri (48) ile imam nikahı da kıyılan Harun Avcu tutuklandı.

37 YILLIK MAHKUM HAKKINA DAVA AÇILDI Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede 3 zanlı, ‘cebirle tehdit veya kopya çekerek hürriyetten yoksun bırakma’, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçlarından 37 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. çocuk’, ‘el yordamıyla cinsel saldırı’; tutuksuz yargılanan AA, MK, BK ve HK’nin ‘cebirle tehdit veya aldatarak kişi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından hapis cezası talep etti. İddianame, 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. ‘MİNNETTAR BORCUMU ÖDEMEK İSTEDİM’ Okul müdürü Harun Avcu iddianameye ek savunma göndererek tahliyesini istedi. Avcı, savunmasında şu ifadeleri kullandı:

“Mağdurların cinsel istismarı ile ilgim yok. Ahmet Mandal okula geldiğinde tanıştık ve kendisini müteahhit olarak tanıttı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yaptığı teklifle okulun onarım işini üstlendi. Disiplinli bir yönetici olduğum için CİMER’e şikayet edildim, “Öğrencim KK’dan araştırmak için yardım istedim. Bu sırada Ahmet Mandal da hazır bulundu ancak konuşmadı. Bir hafta sonra Ahmet Mandal elindeki belgeyi göstererek kendisinin MİT mensubu olduğunu ve yardımcı olabileceğini söyledi. Ben de buna inandım. Okul müdürü olmamı sağlayan Asuman Sahar Koleri.” Okul müdürü olmamı sağlayan Koleri’ye teşekkür borcumu ödemesi için dua ettim. “Sen imam hatip mezunusun. Onlarla evlenelim. Dualarınızı edin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu