Ekonomi

Küresel varlık yöneticisi VanEck, Ethereum için uzun vadeli tahminini paylaşıyor

Investing.com – VanEck Digital Assets Kıdemli Yatırım Analisti Patrick Bush, Digital Assets Araştırma Lideri Matthew Sigel ile ayrıntılı bir analiz paylaşıyor. Ethereumuzun vadeli bir bakış açısı sağladı.

Analistler, Ethereum’un 2030 yılına kadar 11.800 dolar gibi oldukça yüksek bir değere çıkabileceğini varsayıyorlar. Ethereum için uzun vadeli bir fiyat iddiasında bulunurken, Blockchain ağının son güncellemesinin etkileri ve ABD tahvillerine alternatif olma potansiyeli vurgulandı.

Ethereum ağının gözden geçirilmesi, blockchain ağ gelirindeki mevcut yıllık 2.6 milyar dolarlık kıyaslamanın 2030 yılına kadar 50 milyar doları geçebileceğini varsayıyor. Bu noktadan yola çıkan analistler, varsayıma dayanarak kripto para fiyatının 12.000 dolara kadar çıkabileceğini öngördüler. Ethereum ağındaki merkezi olmayan uygulamaların pazar payının artabileceğini ve %70’i geçebileceğini.

VanEck’in Ethereum değerleme yaklaşımı nakit akışını ön plana çıkardı. 2030’a kadar Ethereum ağı gelir Talep kalemlerine odaklanan çalışma, küresel kesinti oranını ve doğrulayıcılarının gelirlerini çıkardıktan sonra nakit akışını tahmin etmeye çalışır. Bu bağlamda, Ethereum’un prestijli para birimini ya da petrol ve doğalgaz gibi emtiaları geride bırakabileceği varsayımına odaklanmaktadır.

“Ethereum bir değer deposu olarak öne çıkabilir”

EthereumAnalistler, için uzun vadeli görünümün .

Ethereum ile ilgili yapılan çalışmada kripto varlığın değerini destekleyen işlem fiyatları, Ethereum Sanal Makinesi ve güvenliği sağlayacak gelir kalemlerinin kripto para için bir değerleme metodolojisi oluşturduğundan bahsediliyor. Öte yandan Ethereum’un mevcut yapısının dışında önümüzdeki yıllarda bir fiyat gizleme aracı olarak da gündeme gelebileceği vurgulanıyor.

Ethereum, hafta kapanışındaki sıçramayla yeni haftaya olumlu bir görünümle başladı. 3 haftanın ardından günün ilk saatlerinde 1.900 dolar bandına dönen Ether, 1.927 dolara yükseldikten sonra kısmi bir geri çekilme görmesine rağmen 1.900 doların üzerinde alıcı bulmaya devam etti.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu