Haber

Osmangazi Belediyesi’nde görevliler yemin etti

Osmangazi Belediyesi’nde uzun yıllar sözleşmeli işçi olarak çalışan 166 kişi memur olmaya hak kazandı. Devlet memurluğuna atanan işçi için yemin töreni düzenlendi.

26 Ocak 2023 tarihli ve 32085 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kanun ile 7433 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve bazı Kanunlar ile 663 Sayılı Kanunda Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 3. maddesi tam- mahallî idarelerde çalışan süreli sözleşmeli işçi memur ekiplerine nakledilecek. 166 sözleşmeli işçi memur olmaya hak kazandı. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenen törenle memur olmaya hak kazanan 166 personel yemin etti. Yemin törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi Lideri Ufuk Çömez, Belediye Başkan Yardımcıları, şirket amirleri ve yeni memur aileleri katıldı.

Yemin töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Yeni yasa ile sözleşmelilikten kadroya geçtiniz ve memur oldunuz. İşimiz kolaylaşmadı, daha da arttı. Bundan sonra daha çok, daha dikkatli çalışmalı ve bu işin hakkını vermeliyiz. Biz güçlü bir aileyiz ve hizmetlerimiz bu güçlü yapı içerisinde güçlenerek devam edecektir. Yeni memurlarımızı tebrik ediyorum, Allah onlardan razı olsun” dedi.

Yemin töreninin ardından yeni görevliler, Önder Mustafa Dündar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yenice-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu