Haber

Özgür Özel: Atatürk’ün 57 yıllık hayatı hepimize yol göstermeye devam ediyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Büyük zaferlerin sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 57 yıllık hayatı her birimize yol göstermeye devam ediyor. Atatürk’ün hedeflediği çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma sorumluluğumuzu yerine getirmek için yorulmadan çalışacağız. Cumhuriyetin 2. yüzyılı.” “Söz veriyoruz” dedi.

CHP Lideri Özel, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Özel, mesajında, “Modern, demokratik ve laik Türkiye’nin temellerini atan, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı ilk ve ebedi Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümü.Büyük zaferlerin sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 57 yıllık hayatı hepimize yol göstermeye devam ediyor.Muasır medeniyetler seviyesine ulaşma sorumluluğumuzu yerine getirmek için durmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Atatürk’ün 2. yüzyılda hedeflediği Cumhuriyet. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece ülkemiz için değil, bu coğrafya için de büyük bir liderdi. Birçok millete umut ışığı oldu. Partimiz ne yazık ki takımların önüne geçemedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin 100’üncü yılında iktidara gelmesinden Cumhuriyet’e düşman olan Vakit, ‘Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet’tir. Halk partisi, “diye ekleyerek,” Atatürk’in unsurlarını, devrimleri ve altı oku savunmanın ve cumhuriyeti hayatta tutmak için savaşmanın zamanı geldi. “

Atatürk’ün 10 Kasım’daki mesajında ​​Cumhuriyeti ‘yetimlerin kimsesi’ olarak tanımladığını hatırlatan Özel, “Cumhuriyetimizi 86 milyon vatandaşımızın her bir ferdi için daha yaşanabilir kılmak O’na borcumuzdur. adaletin, demokrasinin ve laikliğin büyük zarar gördüğünü belirterek, “Anayasamızın ikinci maddesinde vurgulanan Cumhuriyetimizin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti niteliklerini savunmak ve güçlendirmek temel görevimizdir. Vefatının 85’inci yıl dönümünde başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

haberyavuzeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu