Haber

Şile Sofular Sahili Mayın Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Şile’nin Sofular köyünde birkaç gün önce denize girmek için sahile giden bir vatandaş, denizde mayın olduğunu görerek jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen ekipler önlem olarak Sofular sahilini boşalttı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Şile ilçesine bağlı Sofular köyü Sofular Halk Plajı’nda meydana geldi. Yüzmek için denize giren bir vatandaş, denizde 30 kadar patlamamış mayın gördü. Denizden endişeyle çıkan vatandaş telefonla jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda Jandarma ve İtfaiye ekibi yönlendirildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, denize girmek için gelen vatandaşları denizden ve kumsaldan çıkardı.

SAS ekipleri kontrollü patlatma yapacak

Sofular Halk Plajı jandarma ekipleri tarafından boşaltıldıktan sonra alana giriş yasaklandı. Jandarma ekipleri tarafından Sualtı Savunma Küme Komutanlığı’na (SAS) bilgi verildi. Olay yerine gelen gruplar denize dalarak mayınların olduğu yeri işaretledi. 30’a yakın patlamamış mayın denetimli olarak Salı veya Çarşamba günü patlatılacak.

Dalgalarla geldi

Olay yerinde ve denizde araştırma yapan Jandarma ve Sualtı Savunma Küme Komutanlığı (SAS) ekipleri, patlamayan mayınların eski dönemlere ait olduğunu belirlerken, dalgalarla Şile kıyılarına geldiği tahmin ediliyor. ilk tespitlere – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu