Haber

Sinan Bür, Bursaspor’un yeni başkanı oldu

Bursaspor’da muhteşem bir Genel Kurul gerçekleşti. Merinos Kültür Merkezi’nde yapılan kurultay sonucunda 507 oy alan Sinan Bür, yeşil beyazlıların yeni lideri oldu.

Muhteşem Seçim, Mali ve İdari Genel Kurul’a oy hakkı bulunan 3 bin 86 üyeden 1163’ü katıldı. Sinan Bür’ün rakibi Raşit Barışıcı ise 240 oy aldı. Kullanılan 750 oyundan 3’ü geçersiz sayıldı.

Bursaspor’un borcu 1 milyar 298 milyon TL

Oy verme işlemleri öncesinde yapılan konuşmalarda ilk sözü Bursaspor Kulübü İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Ali Ekber Kartum söyledi. Kartum, Bursaspor’un mevcut borcunun 1 milyar 298 milyon TL olduğunu açıkladı. Daha sonra söz alan eski Başkan Recep Günay’ın, kulübün puan silme cezası alması nedeniyle üyelere siz diye hitap etmesi kurultayda gerginlik yarattı. TFF’nin resmi internet sitesinde açıklanan kararı bir Bursasporlu üye gösterdiğinde Günay, “Görmemiştim” dedi.

Recep Günay yönetimi ihraç edilmedi

Bunun üzerine tepkilere dayanamayan Recep Günay, üyelikten istifa ettiğini açıklayarak toplantıdan ayrıldı. Büyük Genel Kurul’da yapılan oylama sonucunda Recep Günay ve yönetimi beraat etmedi.

Sinan Bür’ün yönetim kadrosu

Bursaspor’un yeni lideri Sinan Bür’ün listesinde; Ünal Yanar, Sinan Oral, Erkan Öncel, Ercan Bayraktar, Adem Bostan, Erdinç Doğan, İsmail Ertekin ve Alper Özyüksel yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu