Dünya

Vali Elban: “Gümrükler ekonomik kalkınmaya katkı sağlıyor”

Adana Valisi Süleyman Elban, gümrüklerde mümkün olan en gelişmiş hizmeti verebilmek için gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli proje ve yatırımların yapıldığını söyledi.

26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Adana Gümrük Müdürü Sıtkı Cengiz, İncirlik Gümrük Müdürü Erdem Avcı, Yumurtalık Serbest Bölge Gümrük Müdürü Sait Ali Erdoğan, Botaş Gümrük Müdür Yardımcısı Kamil Sürer, Adana Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Şef Yardımcısı Mehmet Göktepe ve beraberindeki heyet, Vali Elban’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Elban, tüm gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Gününü kutladı.

Gümrük faaliyetlerinin hem sınır güvenliğine hem de ekonomik kalkınmaya değerli katkılar sağladığını belirten Vali Elban, bu anlamlı gün sayesinde toplumumuzda gümrüklerde yürütülen iş ve süreçlere ilişkin farkındalığın büyük ölçüde arttığını vurguladı. Elban, gümrüklerde mümkün olan en üst düzeyde hizmet verebilmek için gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli proje ve yatırımların yapıldığını söyledi.

Vali Elban, hızla değişen dünyada uluslararası ticaretin gelişmesine paralel olarak gümrüklerin öneminin her geçen gün arttığını vurgulayarak, “Yıllardır ülkemizi dünya standartlarının üzerine çıkaran gümrük camiamızın Dünya Gümrük Günü’nü kutluyorum. özverili çalışmaları ile dikkat çekiyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.”

Heyet adına söz alan Adana Gümrük Müdürü Sıtkı Cengiz, Vali Elban’a nazik karşılamasından dolayı teşekkür ederek, gerçekleştirilen faaliyetler ve bu yılki teması “Gelecek nesli yetiştirmek, bilgiyi paylaşmak ve gümrükte mesleki gururu yaşatmak” olan kutlama programı hakkında bilgi verdi. – ADANA

cobanlarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu