Haber

Yukatel Kayserispor’a ceza

Yukatel Kayserispor’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’dan ceza geldi. Sarı Kırmızılı kulübe para cezası verilirken, taraftara da kombine bloke cezası geldi.

Kayserispor’un alanında oynadığı ve 2-1 kaybettiği Konyaspor maçında stada biletsiz seyirci alınmasından dolayı, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı, taraftarların berbat ve berbat tezahüratından dolayı kulübe para cezası verildi. Ayrıyeten taraftara da kombine bilet bloke cezası geldi. Kayserispor-Konyaspor maçında, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56 bin TL para cezası kesen PFDK, berbat ve makus tezahüratta bulunan Kuzey Tribün Alt C,D,E,F, doğu Tribün Alt C,D,E, Doğu Üst tribün K,L,M bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki iç saha maçına girişlerinin engellenmesine karar verdi. Ayrıyeten, Konyaspor maçında merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu aksiyonun birebir dönem içinde 2. kere gerçekleştirilmesi nedeniyle Kayserispor’a 87 bin 500 TL para cezası veren PFDK, stada usulsüz seyirci alınmasından dolayı da 200 bin TL para cezası kesti.

Kayserispor Kulübü görevlileri Ferhat Kök, Emel Karkuş, Oğuz Korkmaz, Abdullah Tükenmez ve Esra Toybıyık’a da 15 Gün Hak Mahrumiyeti Cezası verildi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu