Ekonomi

Deprem bölgesindeki kadın kooperatiflerine sıfır faizli kredi fırsatı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine sıfır faizle işletme giderlerinde kullanılmak üzere 50 bin lira üst limitli kredi verileceğini bildirdi. Bakan Nebati, Twitter hesabından kadın girişimciler için paylaşımda bulundu.

Dayanışma içinde çalışan ve üreten, kalkınma yolunda inançla ilerlerken ortak değerleri geleceğe inançla taşıyan kadınların her zaman yanında olduklarına işaret eden Nebati, deprem felaketinin yaralarını sarmak için acil adımlar attıklarını ve kararlılıkla yenilerini atmaya devam edeceklerini bildirdi.

Hayat Suyu Kredisi Arttırma Paketi oluşturuldu

Kadın Girişimci Kredi Ek Paketi ile 172 binden fazla kadın girişimciye ulaşmayı başaran Halkbank’ın deprem felaketinden etkilenen kadın kooperatifleri için Ömür Ek Kredi Ek Paketi oluşturduğuna dikkat çeken Nebati, şunları kaydetti:

36 ay kullanılacak

“Depremden etkilenen illerimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine işletme giderlerinde kullanılmak üzere sıfır faizle kullanılmak üzere 50 bin lira üst limitli kredi verilecek. Bölgede faaliyet gösteren toplam 143 kadın kooperatifinin yararlanabileceği bu kredilerden, 1 yılı ödemesiz olmak üzere toplam 36 ay uzatılacak.”

Kadın Kooperatifleri Hayat Ek Kredisi’ne ek olarak KGF Garantili Kadın Girişimci Destek Kredisi’ni hayata geçirdiklerini belirten Nebati, “KGF Garantili Kadın Girişimci Destek Kredisi paketi kapsamında kadın girişimcilerimize bir yıl vadeli geri ödemesiz işletme kredisi veriliyor. toplam 36 ay ve toplam 60 kredi ile ay vadeli yatırım kredisinden de yararlanabilecek’ değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu