Haber

Erzurumspor FK açıklaması “Büyük ve güçlü Türkiye’mizin yanında olacağız”

Erzurumspor Futbol Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Dün olduğu gibi bugün de aziz milletimizin yanında büyük ve güçlü Türkiye’mizin yanında olacağız.” söylendi.

Kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Anadolu’nun önsözü, Cumhuriyetimizi kuran şehir Erzurum’un temsilcisi Erzurumspor camiası ve taraftarları her zaman devletimizin ve aziz milletimizin yanındadır.” terimler kullanıldı.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Asrın felaketi dediğimiz bir felaketi yaşarken, kaybettiğimiz insanların yasını tutarken, acılarımız tazeyken, millet olarak yaralarımızı sarmak için var gücümüzle hep kenetlenirken. devletimiz tüm yetkilileriyle bütün imkanlarını seferber etmiş bu ortamda acılarımızı sarmak yerine tribünlere siyaset bulaştırıyoruz.Tarih ve aziz milletimiz futbolu kendi amaçları için kullanmak isteyenleri asla affetmeyecektir. Cinsiyet, dil, din, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeksizin çeşitli siyasi görüşlere sahip insanlarımızın sadece ambleme bağlı olduğu ve kadrosunun renkleri altında birleştiği bu kesimde asla yaşanmaması gereken bu etik dışı planlı provokasyonu kınıyoruz. dün olduğu gibi bugün de büyük ve güçlü Türkiye’mizin yanında, aziz milletimizin yanındayız.

haber-urgup.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu