Yaşam

İnegöl’ün Temizlenmesi Operasyonu Türkiye’ye Yayılıyor

İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibinin ‘temizlik’ konusuna ağırlık verdiği Uçan Şemsiye çocuk oyunu, Uşak Belediyesi’nin daveti üzerine düzenlenen 4. Bilim Çocuk Şenliği’nde Uşaklı çocuklarla buluştu.

İnegöl Belediyesi’nin kent genelinde uyguladığı temizlik operasyonu, tiyatro oyunlarıyla çocuklara da aşılanıyor. İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibinin hazırladığı ‘Uçan Şemsiye’ oyunu, çocukları temizlik konusunda uyarırken diğer belediyelerin etkinliklerine de katkı sağlamaya devam ediyor.

İNEGÖL’ÜN UÇAN ŞEMSİYESİ UŞAK’TA

İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibi, Uşak Belediyesi’nin davetlisi olarak Uşak 4. Bilim Çocuk Şenliği’nde sahnede yerini aldı. Uşak’ta sahnelenen oyuna çocukların ilgisi yoğun oldu. Senaryosunu Ümit Denizer’in, yönetmenliğini Volkan Derman’ın üstlendiği; Kocaman, kaba, huysuz ve sevimsiz bir çocuk olan Devol’un sürekli çevreyi kirlettiği ve her seferinde çöplerini çocuk parkına attığı söylendi. Müzik, dans ve kuklaların kullanıldığı oyunda çocuklara çevreyi koruma ve birlikte hareket etme bilincinin kazandırılması amaçlandı. Eğlenceli ve eğitici oyun ile çocukların hayal gücüne farklı bir pencereden bakılması amaçlanıyor ve temiz bir gelecek için çocukların zihinlerinde değerli bir yer ediniyor.

700 ÖĞRENCİ İLE YOĞUN KATILIM

4. Bilim Çocuk Şenliği’nde Uçan Şemsiye oyunu iki oturumda 700 öğrenciye sahnelendi. Çocukların gülüp eğlendiği oyun, festivalin en yoğun katılımlı etkinliklerinden biri oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-malkara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu