Haber

Uçuş sırasında uçağın kapısı açıldı: 9 kişi hastaneye kaldırıldı

Güney Kore polisi, uçuş sırasında bir Asiana Airlines uçağının kapısının açılmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Reuters’in haberine göre Asiana Havayolları, uçak Güney Kore’nin Daegu kentine güvenli bir şekilde iniş yapmak üzereyken bir yolcunun uçağın kapısını açtığını duyurdu. Airbus A321 tipi uçağın bugün yerel saatle 12:40 sıralarında Daegu Havalimanı’na iniş yaptığı sırada meydana gelen olayda yaralanan olmadığı açıklandı. Daegu İtfaiyesi, olaydan sonra nefes almakta güçlük çeken 9 kişinin yakındaki bir hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

‘UÇAK 200 METRE İRTİFAKTAYKEN KAPI AÇILDI’

Jeju Adası Eğitim Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, hastaneye kaldırılanlardan sekizi Jeju’lu öğrencilerdi. Asiana Havayolları da konu ile ilgili yaptığı açıklamada yetkililerin acil çıkış kapısında oturan bir yolcuyu sorguya çektiğini paylaştı. Asiana Airlines, “Yetkililer, acil çıkış yakınında oturan bir yolcunun kapı koluna dokunduğunu söylemesi üzerine olayı soruşturuyor” dedi.

Asiana sözcüsünün açıklamasına göre, uçak inişe 2-3 dakika kala meydana gelen olayda, uçak şu anda yerden 200 metre yükseklikteyken uçağın kapısı bir erkek yolcu tarafından açıldı. Bu arada uçak inmek üzereyken tüm kabin grubu emniyet kemerleri takılı koltuklarında oturuyordu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu